В помощь педагогу.
Четверг, 18.04.2024, 22:46
Форма входа

Категории раздела
Русский язык и литература [48]
Казахский язык и литература [65]
Английский и немецкий языки [23]
Математика и геометрия [38]
География [22]
Химия [12]
Биология [19]
Физика [4]
История и обществоведение [26]
Физкультура [25]
НВП, ОБЖ [3]
Самопознание [12]
Технология [17]
Начальная школа [77]
Дошколёнок [28]
Школьный психолог [18]
Уроки музыки [20]
Компьютеры и информатика [15]
Классному руководителю [17]
Директору и завучам [1]
Школьная библиотека [2]
Регистрация
Полезные сайты
  • Сайт "Учительский мир"
  • Мини-чат
    300
    рек
    Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Наш опрос
    Кто посещает наш сайт?
    Всего ответов: 227
    Опрос
    Кто посещает наш сайт?
    Всего ответов: 227
    Часы
    Block title
    $MYINF_990
    вам
    Курс валют
    Ежедневные курсы валют в Республике Казахстан
    Погода
    Астана
    Время жизни сайта
    Поиск
    Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz


  • Приветствую Вас Гость | RSS
    Каталог статей
    Главная » Статьи » Предметы и уроки » Математика и геометрия

    Ашық сабақ 2-ші сынып

    Ашық сабақ 2-ші сынып

    ШҚО Семей қаласы

    Прииртышский жалпы орта

    білім беретін мектебі

    бастауыш сынып мұғалімі

    Сарбасова Жаннат Газизовна.

    Пән: Математика

    Тақырыбы: Сынық сызықтың ұзындығын табу

    Мақсаттары: Оқушылардың математиқалық білім қабілеттерін тексеру,математика сабағында алған білімдерін тереңдету,логикалық ойлау қабілеттерін және есте сақтау мүмкіндіктерін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру .

    Көрнекілік: интербелсенді тақта, слайдтар, ребустар, геометриялық фигуралар, цифрлар, сөзжұмбақтар

    Сабақтың барысы:

    1)Ұйымдастыру кезеңі; Оқушыларды екі топқа бөлу. Топтық жұмыс.

    1-ші топ

    «Қояндар» тобы

    Біз әдепті баламыз,

    Білімді бала боламыз.

    Бірін-бірі құрметтер,

    Біздер тату достармыз.

    2-ші топ

    «Барыстар»

    Біз де тату баламыз,

    Жалқаулыққа қарсымыз.

    Білім мен еңбек жолында

    Білім алауға дайынбыз.

    (Тақтада үлкен сурет)         

    - Бүгін біз қысқы орманға саяхатқа барамыз.

    - Ондағы аңдар қысқы тіршіліктерін жасап жатыр. Қысқы орман туралы біз қазақ тілі сабағында шығарма жазған едік. Ал бүгін біз қыстың табиғатының әдемілігін, қысқы орманның мүлгіп ұйықтап жатқаның көреміз.

    1-ші топқа тапсырма

    - Қыс туралы қандай өлең білесіңдер?.(Жатқа оқыту)

    - Балалар, қысқы орманда біз қандай аңдармен кездесуіміз мүмкін?

    - Қыста аңдар қандай қиыншылықпен кездеседі?

    - Ия,қыста аңдар тоңады,ашығады. Сондықтан біз орманға барып , оларға көмектесуіміз керек.

    - 1-ші тапсырманы орындасақ, ат-шанаға отырып орманға жетеміз.

    Ауызша есептеу

    1-ші топқа тапсырма

    Жер ақ қарға оранды,

    Күн аязды,боранды.

    Тон мен ішікті киіп

    Орманға жол тарттық

    2-ші топқа тапсырма

    Шанамызға ат жегіп ,

    Алты бала отырдық

    Он екісі сыймады,

    Олар жаяу келеді

    Жүйрік болсаң есепке,

    Тез санашы,біз нешеу?

    1-ші топқа

    Тиін жазда бұтаққа

    Он бес жаңғақ кептірді.

    Қыста оның жетеуін

    Көршісіне сыйлады.

    Ал,санашы ,балақай

    Қалды неше жаңғағы ?

    2-ші топқа

    Слайдпен жұмыс (слайдта ауызша есептеуге өрнектер берілген,олардың мәнін табу)

    Өткенді қайталау

    Слайдта сынық сызықтар.

    - Сынық сызықтардың ұзындықтарын қалай табуға болады?

    Оқулықпен жұмыс

    №1 ауызша сынық сызықтардың ұзындықтарын табу

    №2 тапсырма

    №3 тапсырмасын орындау

    Жолбарыстар-8

    Арыстандар-9

    Қабыландар-?

    Барлығы-28 жыртқыш

    Есепті талдау

    Шешуі:

    28-8-9=11(қ)

    Сергіту сәті «Шырша биі»

    Енді қыста ашыққан аңдарға тамақтарымызды берейік .

    Слайдта қоян.

    №4-өздік жұмыс

    Тексеру

    Бар еді-46 м және 34 м

    Жұмсалды-9м

    Қалды-?

    Шешуі-

    1-ші тәсіл

    (46+3)-9=3(м)

    2 тәсіл-(49-9)+34=3(м)

    3-ші тәсіл

    49+(34-9)=3(м)

    №7

    Тақтада жұмыс Разрядтық қосылғыштарға жіктеу

    23=20+3

    35=30+5

    18=10+8

    49=40+9

    Логикалық тапсырманы орындау

    Қорытынды. Бағалау.

     

     

    Категория: Математика и геометрия | Добавил: Kanti (21.02.2014)
    Просмотров: 4251 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 1
    1 -ДиНаРа-  
    Сабақ жақсы құрылған. Ұнады.

    Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
    [ Регистрация | Вход ]
    Сделать бесплатный сайт с uCoz Copyright MyCorp © 2024