В помощь педагогу.
Воскресенье, 28.04.2024, 06:59
Форма входа

Категории раздела
Русский язык и литература [48]
Казахский язык и литература [65]
Английский и немецкий языки [23]
Математика и геометрия [38]
География [22]
Химия [12]
Биология [19]
Физика [4]
История и обществоведение [26]
Физкультура [25]
НВП, ОБЖ [3]
Самопознание [12]
Технология [17]
Начальная школа [77]
Дошколёнок [28]
Школьный психолог [18]
Уроки музыки [20]
Компьютеры и информатика [15]
Классному руководителю [17]
Директору и завучам [1]
Школьная библиотека [2]
Регистрация
Полезные сайты
  • Сайт "Учительский мир"
  • Мини-чат
    300
    рек
    Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Наш опрос
    Кто посещает наш сайт?
    Всего ответов: 227
    Опрос
    Кто посещает наш сайт?
    Всего ответов: 227
    Часы
    Block title
    $MYINF_990
    вам
    Курс валют
    Ежедневные курсы валют в Республике Казахстан
    Погода
    Астана
    Время жизни сайта
    Поиск
    Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz


  • Приветствую Вас Гость | RSS
    Каталог статей
    Главная » Статьи » Предметы и уроки » Начальная школа

    Астана – бас қала (Н.Айтов)
    Сабақтың тақырыбы: Астана – бас қала (Н.Айтов)
    Сабақтың мақсаты: Астана туралы түсініктерін толықтыру
    Сабақтың міндеті: 1. Мәтінді түсініп оқу және сұрақтарға жауап беру.
    2. Ойын техналогиясы арқылы білімін ортаға сала отырып, өз ойын талқылау.
    3. Топтық жұмыс арқылы бірлесіп жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру.
    Күтілетін нәтиже: 1. Астананың « Әлем қаласы» екенін біледі,картаны пайдаланады,
    пайдалы қазбаларды ажырата алады .
    2.Сұрақты дұрыс қоя біледі.
    3.Туған елге, жерге деген сүйіспеншілігі артады.
    Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту.
    Сабақтың әдісі: Топпен жұмыс жасау, түртіп алу жүйесі, БҮҮ кестесі, сұрақ-жауап, эссе жазу
    Сабаққа қажетті құралдар: А3 қағаз, суреттер, қима қағаздар, слайд көрсетілімдері, тақта, маркерлер.
    Пәнаралық байланыс: Дүниетану, бейнелеу өнері.

    Ұйымдастыру кезеңі
    Психологиялық дайындық

    Жаңа сабаққа қызығушылығын ояту және мағынаны тану
    Оқулықпен жұмыс
    Бекіту
    Дәптермен жұмыс
    Сергіту сәт

    Қорыту
    Үй тапсырмасы
    Бағалау

    «Шаттық шеңбері» Топқа бөлу

    Миға шабуыл
    Логикалық тапсырма арқылы мекенін табу
    Тақырыпты ашу
    Мақал-мәтел құру
    1.Туған жердей жер болмас,
    Туған елдей ел болмас
    2.Туған жердің күні де ыстық, түні де ыстық
    3. Адам жерге нәр береді,
    Жер адамға нан береді
    4. Ердің көркі елімен,
    Отан көркі жерімен.

    «Саяхатқа шығу»

    Кері әсер парағы
    Астана турала фрагмент көрсету
    Қазақстанның географиялық картасы
    «Қазақстанның пайдалы қазбалары» ойыны
    Топпен жұмыс
    Кері байланыс парағы
    «Бәйтерек құру» ойыны
    Кері әсер парағ
    «Мен не үйренгім келеді?»
    Бағалау

    Критерилері:
    1. Белсенділік
    2.Мәнерлеп оқу
    3.Шығармашылық жұмыс
    4.Сұраққа дұрыс жауап алу. Шеңбер жасап, жылы сезімдер айтқыза отырып, сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру
    Жеміс-жидектердің суреті таратылады
    Әр оқушыға логикалық тапсырма таратылады.Орман мен бау-бақша жеміс-жидектерін,жыл құстары мен қыстап қалатын құстарды ажыратады
    Өткен бөліммен байланыстыру
    Нені еске түсіру керек?
    Мақал –мәтелдерді құрып,
    жетекші сұрақтарға жауап береді.
    Не мақсатпен берілді?
    Өз сөзіңмен түсіндір
    Бір сөзбен қалай айтамыз?
    Олай болса біз бүгін «Туған ел,туған жер»тарауымен танысамыз

    Балалар, біз бүгін
    саяхатқа шығамыз.
    Саяхатқа қандай көлікпен барар едіңдер?
    Саяхатты қай қаладан бастаймыз?
    Неге?
    Олай болса бүгінгі сабағымыздың тақырыбы:Астана -бас қала

    Астана туралы не білеміз?Мәтінді оқыту

    Әсем ғимараттар:

    Жер бетінің өте кішірейтіліп түсірілген бейнесін географиялық карта дейміз
    Сендер геологсыңдар. Міндеттерің –Қазақстанды тұтас шарлай жүріп,қазба байлықтары бар кен орындарын табу
    1-топ «Ақындар»
    2-топ «Жазушылар»
    3-топ «Суретшілер»
    4-топ «Геологтар»
    А3 қағаз таратылады

    1-топ Қалаларды жазады
    2-топ Ағаштар мен тауларды жазады
    3-топ Өзен,көлдерді жазады
    4-топ Ұлы адамдарды жазады

    «Мен не үйрендім?»
    Бағанына стикер іледі

    Қимылмен көрсету
    Қиын сұрақтарға жауап беру арқылы Бәйтерек құрастырады
    1-топ. Астана қалай Астана болды?
    2-топ. Не себепті «Әлем қаласы» деген атақ берілді?
    3-топ. Қазақстанның тағы қандай байлықтары мен ірі құрылыстарын білесің?
    4-топ. Қазақстан әлемнің қазіргі картасынан қай жылы орын алды?
    Ойпат, өзек, ылғал, алып, қойнау
    сөздерінің мәнін түсініп, оларға мағынасы жақын келетін сөздерді тауып көр.
    Кері байланыс парағын толтырады
    Бағалау парағы таратылады
    Балалар орыдықтың артында кімде белгі бар,сол оқушылар
    Тақтаға шығады.Топ көшбасшысын анықтайды Бірінші оқушы жанындағы сыныптасының қолынан ұстап жақсы тілек тілейді.
    Жеміс-жидектер бойынша топқа бөлініп отырады,ортадағы ыдысқа жемістерін салады.
    Тапсырманы орындайды, түзу сызықтармен қосып, дұрыс пікірін айтады. «Маужырап барқыт қоңыр күз» бөлімін аяқтадық.
    Күзде жеміс-жидектер толық пісіп, жетіледі. Құстар жылы
    жаққа ұшып кетеді.
    Берілген сөз
    тіркестерден мақал- мәтел құрып, сұраққа жауап береді

    А3 қағазына өздері барғысы келген көліктің суретін салып тақтаға іледі.
    Астанадан.

    Өйткені ол –бас қала
    Астана туралы білетіндерін стикерге жазып, «Мен не білемін» бағанына жапсырады.

    Мәтінді бөліктерге бөліп оқиды
    Астана туралы слайдтар көреді.

    Жазықтар жасыл,
    қыраттар сары, таулар қоңыр,көл және теңіздер көгілдір
    - Газ,мұнай шығатын жерлер,ғарыш айлағы, егін шаруашылығы,мал шаруашылығы,көмір,алтын,
    Болат, мыс өндіретін кен орындары,Президент ғимараты,мешіт тағы басқа
    суреттерге тиісті қалаларды іледі
    .1-топ өлең шығарады
    2-топ эссе жазады
    3-топ сурет салады
    4-топ пайдалы қазбаларды зерттейді
    А3 қағазға жазып қорғайдыБерілген тапсырманы орындап, оқиды
    «Мен не үйрендім?» бөлігіне стикермен жазып іледі
    Қимылмен жасайды
    Сұрақтарға толық жауап бере отырып, Бәйтеректі құрып шығады.

    Күнделікке жазады.
    Кері байланыс парағын стикерге жазып іледі.

    Бағалау парағын толтырады
    Топтың көшбасшысын айтады,смайликтер арқылы

    Источник: http://Астана – бас қала (Н.Айтов)
    Категория: Начальная школа | Добавил: Алтын (06.01.2015)
    Просмотров: 1460 | Комментарии: 3 | Теги: Астана – бас қала (Н.Айтов) | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 3
    3 bayan_kayratkyzy  
    Сабағыңызда  оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін қолдана білдіңіз, жақсы  құрылған.

    2 Серикбеккызы  
    Маған ұнады тәжірибе алмасқаныңызға рахмет.

    1 дидар  
    сабағыңыз  оқытудың жаңа технологиясына сай құрылған. әріптестеріңізге көмегі болады деген ойдамын. өте жақсы. сізге шығармашылық табыс тілеймін. рахмет!!!

    Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
    [ Регистрация | Вход ]
    Сделать бесплатный сайт с uCoz Copyright MyCorp © 2024