В помощь педагогу.
Воскресенье, 28.04.2024, 14:01
Форма входа

Категории раздела
Русский язык и литература [48]
Казахский язык и литература [65]
Английский и немецкий языки [23]
Математика и геометрия [38]
География [22]
Химия [12]
Биология [19]
Физика [4]
История и обществоведение [26]
Физкультура [25]
НВП, ОБЖ [3]
Самопознание [12]
Технология [17]
Начальная школа [77]
Дошколёнок [28]
Школьный психолог [18]
Уроки музыки [20]
Компьютеры и информатика [15]
Классному руководителю [17]
Директору и завучам [1]
Школьная библиотека [2]
Регистрация
Полезные сайты
  • Сайт "Учительский мир"
  • Мини-чат
    300
    рек
    Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Наш опрос
    Оцените мой сайт
    Всего ответов: 79
    Опрос
    Кто посещает наш сайт?
    Всего ответов: 227
    Часы
    Block title
    $MYINF_990
    вам
    Курс валют
    Ежедневные курсы валют в Республике Казахстан
    Погода
    Астана
    Время жизни сайта
    Поиск
    Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz


  • Приветствую Вас Гость | RSS
    Каталог статей
    Главная » Статьи » Предметы и уроки » Начальная школа

    Математика. Өткенді қайталау
    ШҚО, Семей қаласы «№41 жалпы орта білім беретін мектеп» КММ
    Бастауыш сынып мұғалімі: Қайрат Баян Қайратқызы
    Пән аты: Математика
    Сабақ тақырыбы: Өткенді қайталау
    Мақсаты: Өткен сабақтардағы өтілген материалдарды амалдар, есептер шығару арқылы қайталау; Есептеу, амалдардың орындалу ретін пысықтау; Шапшаңдылыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
    Оқыту нәтижелері: Өткен сабақтардағы өтілген материалдарды амалдар, есептер шығару арқылы қайталап, есептеу, амалдардың орындалу ретін пысықтайды. Топпен жұмыс істейді.
    Әдіс-тәсілдері: Қызығушылықты ояту, топпен жұмыс, сұрақ – жауап, ойлан/жұптас талқыла, рөлдік ойын, кері байланыс
    Сабақтың түрі: Алған білімді қолдану және жаңа тақырыпты меңгеру
    Cабақтың формасы: топтық; жұптық; жеке топтық; ұжымдық
    Көрнекі құралдары: АКТ, таратпа қазғазар, карточкалар
    Негізгі ресурстар:Математика оқулығы
    Қамтылған модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сын тұрғысынан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау, оқуды бағалау, Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқытудағы басқару және көшбасшылық
    Сабақтың барысы:
    Қызығушылықты ояту. Ынтымақтастық орнату
    Амандасу. Оқушылардың жұптасып бір –біріне жақсы тілек тілеу арқылы көңілін аударту.
    -Оқушылар амандасады.
    -Оқушылардың жұптасып бір –біріне жақсы тілек тілеу арқылы сабақты бастаймын.
    Оқушыларды 3 топқа бөлу.
    1-топ: «Жылдамдық», 2-топ: «Уақыт», 3-топ: «Қашықтық»
    Топ ережесін еске түсіру.
    1) Бір -бірімізді тыңдаймыз.
    2) Уақытты үнемдейміз.
    3) Маңызды нәрселерді ғана айтамыз.
    4) Тәртіпті сақтаймыз.
    5) Топта достық қарым-қатынас орнату.
    Әр топ өзінің командирін таңдайды.
    Математика сөзін топтастыр.
    «Миға шабуыл» әдісі арқылы ауызша тапсырмаларды орындайды.
    Ұяшықтардан тапсырмалар шығады.
    Мағынаны тану.
    «Сиқырлы кубизм» (топпен жұмыс)
    Әр топтан бала келіп текше лақтырады қандай сан түссе, сол санмен белгіленген қалташықтан есеп алып орындайды
    1 есеп: Жаяу адамның жылдамдығы 5 км/сағ. Ол 2 сағатта неше км жол жүреді? 10км
    Ал 3 сағатта ше? 15км
    2 есеп: Мотоциклші 50 км/сағ жылдамдықпен жүрген. Ол 150 км қанша уақытта жүріп өтеді? Ал 100 км ше? 3 сағ, 2 сағ
    3 есеп: Велосипедші 48 км жол жүруі тиіс. Осы қашықтықты 2 сағатта жүріп өту үшін ол қандай жылдамдықпен жүру керек? 24км/сағ
    4 есеп: Бүркіт 3 секундта 90 м қашықтықты ұшады. Ол 270м неше секундта ұшып өтеді? 30м/с пен 9 сек
    5 есеп: Лашын 4 секундта 80м қашықтықты ұшады . Ол 360метрді неше секундта ұшып өтеді? 20м/с 18сек
    6 есеп: Машинаның жылдамдығы 80км/сағ. Ол 4 сағатта қанша км жол жүреді? 320км
    Әр топ өз тапсырмасын орындап, дәптерге жазады.
    1 тапсырма: Тік төртбұрыштың ені 4см, бұл оның ұзындығынан 8см кем. Фигураның ауданын тап.
    2 тапсырма: Ені 8см, ал ұзындығы одан 2 есе артық. Фигураның ауданын тап.
    3тапсырма: Тік төртбұрыштың ауданы 48см.кв. , ені 24см. Фигураның ұзындығын тап.
    «Оқы да біл, ойна да күл» логикалық тапсырма
    А) Алдында 1, артында 2, артында 1, алдында екі, біреуі екеуінің арасында және барлығы бір қатарда қаз ұшып келе жатты. Барлығы неше қаз бар? (3)
    ә)Әсем, Ардақ, Анар үшеуі математикадан бақылау жұмысынан қандай баға алғанын сұрағанда ,мұғалім:
    - Ешқайссың жаман баға алған жоқсыңдар, бірақ әрқайссыңның бағаларың әртүрлі. Әсемнің бағасы «3» емес, ал Анардікі «3» те емес, «5»-те емес.Сонда әркім қандай баға алған?
    Ш: Әсем Ардақ Анар
    5 3 4
    Түсіндіре отырып, орында
    І топ
    85033 : 211 = 403
    1960 : 245 =8
    ІІ топ
    37389 : 121 =309
    2097 : 233 = 9
    ІІІ топ
    114982 : 382=301
    1107 : 123 =9
    «Деңгейлі теңдеу»
    3 қалташық берілген . Олар: қызыл-күрделі, көк-орта, жасыл-жеңіл.
    Балалар өз қалауынша теңдеулер алып орындайды.
    Қызылда:
    400 ∙ (х – 12) ═ 3600
    1500 : (х + 400) ═ 3
    56000- (92 • х) ═7792
    Көкте
    12000 • х ═ 800 • 30
    80000 : у = 4000 – 2000
    67343 – х = 6309 : 9
    Жасылда
    12 • х = 24
    360 : х =60
    х ∙ 70 = 630
    Әр топқа жылдамдыққа байланысты есептер берілді. Топтық жұмыс, постер құрып, есепті шығару.
    «Жылдамдық» тобы: Екі қаладан бір мезгілде бір-біріне қарама-қарсы екі автомашина шықты. Біріншісі 58 км/ сағ жылдамдықпен жүрсе, екіншісі 64 км/сағ жылдамдықпен жұрді. Олар 7 сағаттан кейін кездесті. Екі ауылдың арасы неше километр болғаны?
    «Уақыт» тобы: Ара қашықтығы 625 км екі ауылдан бір мезгілде екі жүк машинасы шықты. Біріншінің жылдамдығы 65 км/сағ, ал екіншінікі 60 км сағ.Олар неше уақыт өткен соң кездесті?
    «Қашықтық» тобы: Ара қашықтығы 380 км екі ауылдан бір мезгілде велосипедші мен мотоциклші бір-біріне қарама қарсы жолға шықты. Олар 5 сағ өткен соң кездесті. Мотоциклші 60 км/сағ жылдамдықпен жүрсе, велосипедші қандай жылдамдықпен жүрді?
    Семантикалық карта. Әр топқа семантикалық карта беріледі.
    Ой толғаныс
    Математикалық диктант орындап стикерге конвертке салып тапсырады.
    Математикалық диктант.
    1. 160-ты 6 есе арттыр. 960
    2. 680 мен 590 сандарының қосындысын тап. 1270
    3. 180-ді 3 есе кеміт 60
    4. 670-ті 30-ға арттыр. 20100
    5. 800 бен 300-дің айырмасын 100 есе кеміт 5
    Бағалау.
    Мұғалім оқушыларды суммативті бағалайды
    Кері байланыс орнату. Оқушылар өз-өздерін бағалайды, топтық бағалайды
    Үйге тапсырма №6, №7
    Категория: Начальная школа | Добавил: bayan_kayratkyzy (20.04.2015) | Автор: Баян E
    Просмотров: 1610 | Теги: Bayan | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
    [ Регистрация | Вход ]
    Сделать бесплатный сайт с uCoz Copyright MyCorp © 2024