В помощь педагогу.
Понедельник, 06.05.2024, 18:39
Форма входа

Категории раздела
Русский язык и литература [48]
Казахский язык и литература [65]
Английский и немецкий языки [23]
Математика и геометрия [38]
География [22]
Химия [12]
Биология [19]
Физика [4]
История и обществоведение [26]
Физкультура [25]
НВП, ОБЖ [3]
Самопознание [12]
Технология [17]
Начальная школа [77]
Дошколёнок [28]
Школьный психолог [18]
Уроки музыки [20]
Компьютеры и информатика [15]
Классному руководителю [17]
Директору и завучам [1]
Школьная библиотека [2]
Регистрация
Полезные сайты
  • Сайт "Учительский мир"
  • Мини-чат
    300
    рек
    Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Наш опрос
    Кто посещает наш сайт?
    Всего ответов: 227
    Опрос
    Кто посещает наш сайт?
    Всего ответов: 227
    Часы
    Block title
    $MYINF_990
    вам
    Курс валют
    Ежедневные курсы валют в Республике Казахстан
    Погода
    Астана
    Время жизни сайта
    Поиск
    Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz


  • Приветствую Вас Гость | RSS
    Каталог статей
    Главная » Статьи » Предметы и уроки » Компьютеры и информатика

    Электронды есептеуіш машинаның логикалық құрылымы
    САБАҚТЫҢ ЖОСПАРЫ

    Пән Микропроцессорлық техника негізі

    Тақырып Электронды есептеуіш машинаның логикалық құрылымы.

    Сабақтың мақсаты:

    Оқыту: ДК - мен, оның негізгі блоктарымен, және олардың міндетімен таныстыру. ЭЕМ мүмкіндіктерін көрсету. Жүйелік блоктың ішіндегіқұрылғылармен және олардың міндетімен таныстыру. Компьютердің негізгі құрылғылары – процессормен, ЖЖҚ - мен, ТЖҚ - мен таныстыру.

    Дамыту: Оқушылардың аппараттық құралдардың негізгі жиынына не кіретінін, аппараттық құралдардың негізгі жиынына не кіретінін; компьютердің құрылғыларының міндетін білу қабілеттерін дамыту.

    Тәрбиелеу: Оқушыларға эстетикалық тәрбие беру. Сабаққа деген қызығушылық ынтасын арттыру.

    Сабақтың түрі: жаңа тақырып, баяндау, көрсету.

    Сабақтың формасы: топтық, жеке, аралас сабақ.

    Өткізу әдісі: дәстүрлік
    Методы ведения:

    Пән аралас байланыс: информатика

    Сабақты қамтамасыз ету:
    Көрнекілік құралдар: карточкалар, тест сұрақтары, презентация, жүйелік қорап

    Үлестірілетін маетриал: Микропроцессор негіздері, информатика.

    Оқудың техникалық құралдары: Жұмыс бағдарламасы, күнтізбелік – тақырыптық жоспар, интерактивті тақта, жүйелік блок, үлестірмелі материал, слайдтар, карточкалар, красворд.

    САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ

    1.Ұйымдастыру кезеңі:
    Балалар осы сабақта біз білуіміз керек:
    - компьютер деген не екенін;
    - аппараттық құралдардың негізгі жиынына не кіретінін;
    - компьютердің құрылғыларының міндетін (арналуын);
    - бағдарламалық жабдықтаманың не үшін керек екенін;
    - ДК көмегімен не жасауға болатынын;
    - Жүйелік блоктың алдыңғы панеліндегі батырмалар мен құрылғылардың арналуын;
    - Жүйелік блоктың ішіндегі құрылғылардың арналуын;
    - Жүйелік блоктың арғы жағында не орналасқанын;
    - Процессордың негізгі сипаттамалары мен арналуын;
    - Компьютердің ішкі жадының түрлері мен арналуын.

    2. Кіріспе нұсқаулық:
    А) Жалпы сұрақтар – Оқушылардың сабаққа деген дайындығын тексеру:
    (слайдтағы сұрақтарға жауаб қайтару)
    1) Шеткі аймақтық құрылғылар дегеніміз не?
    2) Ақпарат деген сөзге қандай мағына бересіңдер?
    3) Дербес компьютердің шығу тарихы?
    В) Жеке сұрақтар:
    Сандармен арифметикалық операциялыр жүргізу тақырыбы бойынша үй жұмысын қайталау.
    С) Топтық жұмыс карточкамен

    3. Жаңа білімдер мен түсініктерді, дағдылар мен ептіліктерді қалыптастыру:
    Жана тақырыпты түсіндіру, қысқаша шолу:
    Дербес компьютер өнеркәсіп бұйымы ретінде өзара жалғастырушы кабельдермен байланыстырылған бірнеше блоктардан (құрылғылардан) тұрады. Бұлардың номенклатурасы (тізімі) әр түрлі болуы мүмкін, бірақ кез - келген компьютер жұмыс істеуі үшін, үш блоктан тұратын жинақ керек (компьютердің негізгі жинағы).
    Компьютердің аталған негізгі жинағының басты элементі – жүйелік блок. ДК жүйелік блогы – компьютердің негізгі тораптары орналасқан тік төртбұрышты қорапша, онда: микропроцессоры мен жедел жады және т. б. бар аналық тақша, адаптерлер, коректендіру блогы, иілгіш және қатқыл дискідегі жинақтауыштар, контроллер, ажыратпалар орналастырылған.

    4. Оқыған материалды бекіту:
    Балалар алдарындағы жүйелік қорапты өз беттерінше жинайды және оның ішкі құрылғысына не кіретінің түсіндіреді.

    5. Үй тапсырмасына нұсқау беру:

    Өткен сабақты қайталап өз беттерінше жүйелік қораптын бір бөлігі жайлы ақпарат жинастырып келеді.
    6. Сабақтың қорытындысы:

    Біз бүгін сіздермен электронды есептеуіш машинаның логикалық құрылымын талдадық. Сонымен енді сіздер жүйелік қораптын ішкі құрылғыларымен таңысып, оны өз беттерімен бұзып жинап үйрендініздер
    Категория: Компьютеры и информатика | Добавил: Marat (14.11.2014) | Автор: Сагумбаев Марат Калимканович E
    Просмотров: 905 | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
    [ Регистрация | Вход ]
    Сделать бесплатный сайт с uCoz Copyright MyCorp © 2024