В помощь педагогу.
Пятница, 26.04.2024, 18:04
Форма входа

Категории раздела
Русский язык и литература [48]
Казахский язык и литература [65]
Английский и немецкий языки [23]
Математика и геометрия [38]
География [22]
Химия [12]
Биология [19]
Физика [4]
История и обществоведение [26]
Физкультура [25]
НВП, ОБЖ [3]
Самопознание [12]
Технология [17]
Начальная школа [77]
Дошколёнок [28]
Школьный психолог [18]
Уроки музыки [20]
Компьютеры и информатика [15]
Классному руководителю [17]
Директору и завучам [1]
Школьная библиотека [2]
Регистрация
Полезные сайты
  • Сайт "Учительский мир"
  • Мини-чат
    300
    рек
    Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Наш опрос
    Оцените мой сайт
    Всего ответов: 79
    Опрос
    Кто посещает наш сайт?
    Всего ответов: 227
    Часы
    Block title
    $MYINF_990
    вам
    Курс валют
    Ежедневные курсы валют в Республике Казахстан
    Погода
    Астана
    Время жизни сайта
    Поиск
    Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz


  • Приветствую Вас Гость | RSS
    Каталог статей
    Главная » Статьи » Предметы и уроки » Казахский язык и литература

    Ашық сабақ "Қонақүйде"
    Сабақтың тақырыбы: Қонақүйде
    Сынып: 11
    Сабақтың мақсаты:
    а) Оқушылардың ауызекі сөйлеу тілдерін жаттықтырып, өз ойларын толық жеткізе білуге үйрету; оқушылардың тіл байлығын дамыту, сөйлеу әрекеті дағдыларын шыңдау;
    ә) Сәттілікке жеткен тұлға көрсеткіші сияқты пәнді сапалы түрде меңгеруге ынталану және қызығушылығын таныту.
    б) Тілге құрмет ете білуге баулу, оқушыларды өз еліндегі қонақ үйлердің әсемдігі мен сұлулығына сүйсіндіре отырып, отансүйгіштікке баулу;
    Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, әңгімелеу,түсіндіру,ауыз-екі сөйлесу
    Сабақтың көрнекілігі: суреттер, кітап
    Сабақтың түрі: жаңа сабақ Сабақтың барысы
    І. Ұйымдастыру бөлімі:
    Сәлемдесу. 2 мин
    -Біз қай Республикада тұрамыз?
    -Қазақстан қандай мемлекет?
    -Биыл тәуелсіздігіміздің неше жылдығын тойлаймыз?
    -Қазақстан мемлекеті қай елдермен шектеседі?
    -Біз Қазақстанның қай аймағында тұрамыз?
    -Біздің облысымыз қалай аталады?
    -Биыл Қостанай облысының неше жылдығын тойладық?
    -Қостанай облысында неше қала бар?
    -Біз қай қалада тұрамыз?
    Балалар сабақты бастамас бұрын біз топпен жұмыс жасаймыз,
    сендердің алдарыңызда бағалау парағы жатыр, әр тапсырманы орындап топ басшысы ұпайларды қояды.
    1-ұпай толық емес 15-14 «5»
    2-ұпай жартылай 13-12 «4»
    3-ұпай толық жауап 11-9 «3»
    Бағалау парағы
    Аты- жөні Сөздер Сюжеттік кесте Сәйкестіру Жағдаят Синквэйн Қорытынды
    баға





    Жаңа сабақ:
    Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы белгісіз, тақырыпты білу үшін сендердің мақсаттарын сұрақтарға жауап беру.
    1.Қ- қ,к ,п, с,т дыбыстар қандай?-қатаң
    2.О- ойбай! Масқара! Қандай сөз табы?-одағай
    3.Н-сан есімнің сұрағы қандай?-неше?
    4.А-бала, қала қандай буындар? -ашық
    5.Қ-жұрнақ және жалғау нелер?-қосымша
    6.Ү- мұрын сөзінің дыбыстары қандай?- үнді
    7.Й-м, н, ң ,р, л, у қандай үнді дыбыс жоқ?-Й
    8.Д- сөздер құрамына қарай күрделі және қандай болады?- Дара
    9.Е- мен, сіз, ол қандай сөз табы?-Есімдік
    Ал енді, жауаптардың бірінші дыбыстарын оқысақ қандай сөз шығады? Қонақ үйде
    Сабақтың мақсаты қандай? Қонақүйлер ,қонақ үйдегі қызмет түрлерімен танысу.
    Қазақша сөйлеу, сөз тіркесі, сөйлем құрастыру, қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айту.
    Үй жұмысы «Менің болашақтағы ұлттық қонақүйім» тақырыбында эссе жазып келу.
    Сөздік
    Жеттім- прибыл
    Орналасу- распологаться
    Онша-не так
    Сүлгі-полотенце
    Аула-двор
    Кейін-потом
    Қараймын-посмотрю
    Ұйықтар алдында-перед сном
    Жол ұрып тастады-после дороги
    Тұруыма тұра келді-придется жить
    А) мұғалім оқиды
    Б) хормен қайталайды
    В) сөз тіркесі, сөйлем құрастыру
    С) «Қонақүй» сөзінің синонимі қандай? ( мейманхана)
    Д) «Жеттім» сөзі қандай шақта тұр?
    Е) «Аула» сөзіне морфологиялық талдау жаса.
    Мәтінмен жұмыс
    1.мәтінді тыңдайды (аудирование)
    2.Іштей оқу
    1-топ Сюжеттік кесте құрастыру
    Кім?
    Қандай?
    Қайда?

    Қашан?
    Не істеді?
    Мейман әдемі, тап-таза, үлкен емес қонақ үйге кешке келді
    2-топ Қонақүй ассоциация жазу.

    3-топ Берілген сөздерден, сөйлем құрастыру. Іс сапар, гүл, бөлмелері,сүлгі,көршілер.
    Мысалы: Іс сапар - Адамдар іс сапарға барғанда қонақ үйлерде тоқтайды.
    Гүл- Қонақ үйдің әр бөлмесінде гүлдер бар.
    Топ басшылары берілген тапсырма бойынша ұпайларды бағалау парақтарына қояды.
    Берілген сөйлемдерді керекті сөздермен толықтырып, дәптерлеріне жазады.
    Сөйлемдерді аяқтап, бір – бірін тексеріп, бағалайды.

    Алдын ала берілген жұмыс. –Заикин Анатолий біздің қаладағы қонақ үй туралы презентация жасап әкелді, сендердің мақсаттарын сұрақ құрастыру.
    Жағдаят
    1.Бөтен қалаға келдің,бұл қалада жалғыз қонақүй бар.Соған қалай жетесің, жолды қалай сұрайсың?
    2. сенің басқа бөлмеге ауысқың келеді. Неге,себебін түсіндір.
    3.саған басқа нөмірге ауысуды ұсынады,бірақ ауысқың келмейді. Себебін түсіндір.
    Синквэйн
    «Қонақ үй»
    Таза, үлкен
    Барамын, демаламын, жатамын
    Біздің қалада «Горняк» қонақ үйі бар.
    Мейманхана
    «Жолдама»
    Алыс, жақын
    Аламын, жазамын, оқимын
    Мен бүгін жолдаманы алдым,
    Іс сапар
    «Қонақ»
    Қонақжай, әдепті
    Келді, сөйледі, биледі
    Қонақтар кеше кетті.
    Мейман
    Категория: Казахский язык и литература | Добавил: Жанет (19.04.2017) | Автор: Бекбулатова Жанна Калтаевна E
    Просмотров: 1513 | Рейтинг: 3.0/1
    Всего комментариев: 0
    Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
    [ Регистрация | Вход ]
    Сделать бесплатный сайт с uCoz Copyright MyCorp © 2024